Mūsdienās māksla ir kļuvusi par katra moderna cilvēka ikdienas sastāvdaļu, un mēs tiecamies to baudīt pēc iespējas biežāk, tomēr jāsaprot, ka arī mākslas definīcija vairs nav tāda, kāda tā bija pārdesmit gadus atpakaļ. Mūsdienās māksla vairs nav tikai audekls vai papīrs un krāsas, kuras Jūsos rada emocijas un sajūtas; māksla tagadnē var izpausties dažādos veidos, tādēļ arī mūsdienās mācāmies saprast, ka mākslinieki ir dažādi, un šo titulu nest var ne tikai gleznotāji un zīmētāji.
Māksla Latvijā ir bijusi spēcīgs virzošs spēks visos laikos, tādēļ mums vienmēr ir bijusi grupa mākslinieku, kuri iedvesmo tā laika norises un tās arī atspoguļo savos darbos. Domājams, ka tikai retais nekad nav dzirdējis par Vilhelmu Purvīti, Ausekli Baušķinieku, Džemmu Skulmi, Maiju Tabaku, Jani Rozentālu, Gustavu Kluci un daudziem, daudziem citiem, kuru māksla piesātināja attiecīgajā laikā dzīvojošo cilvēku dvēseles un tā turpina to darīt arī mūsdienās.
Ja runājam par pasaules līmeņa slavu un Latviešu māksliniekiem, tad noteikti ir jāpiemin Marks Rotko, kurš bija izcils abstraktā ekspresionisma pārstāvis. Lai gan Rotko tiek pieskaitīts amerikāņu māksliniekiem, jo savas pieaugušā gaitas viņš vadīja Amerikas Savienotajās Valstīs, tomēr viņš ir latviešu izcelsmes mākslinieks, kurš bija dzimis Daugavpilī. Par godu šim faktam 2013. gadā tur ir ticis atvērts Marka Rotko mākslas centrs, kur ir iespējams tuvāk iepazīties ar mākslinieka dzīvi un pat pāris viņa darbiem.
Ja runājam par mūsdienu Latvijas mākslas zvaigznēm, tad ir jānorāda uz Latvijas Mākslas akadēmiju, kurā katru gadu sevi mākslas pasaulē piesaka daudzi studenti un absolventi. Katru gadu tiek rīkots pasākums, kuru sauc „Jarmarka”, kurā katram interesentam ir iespēja doties uz Latvijas Mākslas akadēmijas telpām un iepazīties tuvāk ar jauno mākslinieku darbiem, kā arī tos iegādāties. Šis pasākums kalpo gan kā izstāde, gan kā labdarības akcija, kuras laikā iegūtie līdzekļi tiek veltīti kādam labam mērķim. Ja arī Jūs esat mākslas entuziasts, tad noteikti iesakām Jums apmeklēt šī gada „Jarmarku”!